آغوش مهربان

یاد دارم عمره قبلی در روز 13 رجب روبروی رکن یمانی نشسته بودم. جایی که (آنطور که شنیده ام و نمی دانم درست است یا نه) به خاطر هیبتش شکاف برداشت و غرور سنگیش را شکست، 13 رجب هر سال تجدید خاطره می کند و شکافی هرچند مختصر برمی دارد و وهابیون مجبورند که هر سال این دیوار و این حقیقت را ترمیم کنند. اما مگر می شود آفتاب را در دستانی حقیر پنهان کرد. آن سال همانطور که روبروی آن مکان مقدس نشسته بودم، ناگهان شنیدم گروهی که در حال طواف هستند بی هیچ ترس و دلهره ای از دستگیری توسط وهابیون، بلند نوای "علی علی مولا" را در یک دور طواف کامل سر دادند.

آنطور که شنیدم حضرتش فوق العاده وفادار به همسرشان بودند و در زمانی که چندهمسری قبح نبود، نه تنها به یک همسر اکتفا کرده بودند (در زمان حیات دختر نبی(ص) )، بلکه از مرامشان این بود که با نسوان مخصوصا جوانترها با نوعی متانت و وقار و سنگینی برخورد می کردند. چیزی که مردان ما اندکی یاد بگیرند و به کار بندند در حمایت از خانواده از هر قانون و لایحه و تبصره ای بیشتر موثر می افتد.

مدینه حس غربت دارد. حس می کنی جایت اینجا نیست. باید بروی. اما آنهایی که به نجف رفته اند می گویند وقتی وارد حرم حضرت علی (ع) می شوی حس غربت نمی کنی. گویی حضرت آغوشش را گشوده و تو را در بر گرفته. همین حسی که من همیشه در زیارت امامم، صاحب ایرانم، حضرت رضا(ع) دارم. و غیر از این هم نمی شود انتظار داشت.

حضرتا تولدت مبارک. پدرم را که از جان دوستتر می دارم در پناه خودت و خدایت نگهدار.

/ 9 نظر / 16 بازدید
گلسا

خیلی این پستت زیبا بود. به احترام صحبت هات سکوت میکنم. [نگران]...[قلب] و جمله ی آخریت:"حضرتا تولدت مبارک. پدرم را که از جان دوستتر می دارم در پناه خودت و خدایت نگهدار."الهی آمین.[گل]

آتبین

روز مرد بر شما مبارک باد! [نیشخند]

احسان

سلام. عیدتون با تاخیر مبارک. چه پست خوبی، واقعا لذت بردم از خوندنش، مخصوصا که تازه دیروز از سفر مشهد برگشتم :) ایشالا قسمت منم بشه به زودی برم حج، به زودی برم نجف؛ ایشالا قسمت شما هم بشه به زودی برید نجف؛ شما واسه من دعا کنید، من واسه شما دعا می کنم؛ این جوری احتمال اجابتش افزایش پیدا می کنه :) یه سوال، واقعا رکن یمانی روز 13 رجب هر سال شکاف برمیداره؟؟ من نشنیده بودم تا حالا.

پروتاگونیست

شما هم هی دل ما را آب کن با این خاطرات حج، قسمت نمی شود که نمی شود. حضرت علی و حضرت زهرا یک روح بودند در دو بدن. خدا پدر شما را برای شما حفظ کند. عید شما هم با تأخیر و پوزش به علت تأخیر مبارک.

rima

کلا با نوشته هات دل ادم رو هوایی میکنی.....[رویا]عید شما هم مبارک....

rima

کلا با نوشته هات دل ادم رو هوایی میکنی.....[رویا]عید شما هم مبارک....