تعطیلات آخر هفته در کوه صفه

این پنج شنبه با بچه ها رفتیم کوه صفه.توی این دو سال وقت نشد که بریم.اما خیلی خوش گذشت.من که از کوه متنفر بودم اینقدر خوش گذشت که دلم  می خواست هر هفته بتونیم بریم.مشکل فقط نبود ماشین شخصی تا رسیدن به محوطه پارک و کوه بود.وگرنه اگر راحتتر به مقصد می رسیدیم که بهترین حالت ممکن بود.

هوا آفتابی و خنکای ملایم اردیبهشت به صورتت می خورد.درختان پارک و کوه هم قد برافراشته بودند و آبشارها هم با وجود مصنوعی بودن زیبایی خاصی به محوطه بخشیده بودند.از حق نگذریم پشتکاری که این اصفهانی ها با این کم بود آب و کویری بودن شهرشون باعث شده هیچ چیزی کم نداشته باشند.کوه جنگل رودخونه بنای تاریخی و ....پارک صفه اینقدر تمیز بود که واقعا معلومه خیلی برای نریختن آشغال اینجا فرهنگ سازی شده.

اولش که رفتیم بر خلاف کوههای تهران که فضا دو نفره است صدای زیارت عاشورا می آمد.بعد که دعا تموم شد عین جبهه فضا پر شد از افراد چفیه ای و به قول خودمون حاجی.واقعا تعجب کردیم .بالاتر که رفتیم دیدیم بله مزار چند شهید گمنام اینجاست که احتمالا هم همرزمهاشون و ... اومده بودند بهشون سر بزنند.

واقعا نمی دونم و نمی تونم بفهمم که دفن چند شهید گمنام توی دانشگاه یا کوه یا .... می تونه جوانهامون رو اصلاح کنه یا باعث بشه در جهت به قول آقایون آرمانهای انقلاب و شهدا حرکت کنیم یانه؟؟؟؟؟ 

/ 22 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پویان

سلام.من که عاشق کوهم. راستی آپ هم هستم[نیشخند]

خاتون شعر

سلام دوست جون ممنون اومدی ولی جدا" این لنگه کفشی که به تور ما خورد نا فرم پاره پوره!! و گلی بود [نیشخند]

ربولی حسن کور

سلام من هنوز موندم که چرا این همه شهید گمنام داریم پس اون پلاکهای گردن رزمنده ها فقط برای خوشگلی بوده؟

خاتون شعر

سلام با یه شعر وپیشنهادی در حمایت از خلیج فارس به روزم

پویان

سلام.دوباره آپم.دوباره بیاین خوشحال میشم

Mahdi_mk

مهمترین مشکل کوه صفه اون دکل های فشار قوی برقه که نزدیک کوهه! و از اونجا شهر رو دیدن خیلی زیباست!!! [رویا] یادش بخیر اون زمون ...

پدر

زمانی می‌خواستند انقلاب را به به تمام دنیا صادر کنند...حالا که دستشون از تمام این دنیا کوتاه هست فقط می‌تونند به کوه و جنگل خودشون صادر کنند...این رو هم نمی‌تونین ببینید؟[نیشخند]