التوجیه و الارشاد

در مسجدالنبی هرگاه عده ای زائر ایرانی با یک روحانی ایستاده باشند و زیارتنامه در دست در حال گریه باشند، ماشینهای التوجیه و الارشاد (همان گشت ارشاد خودمان) با مامورانی شبه بن لادن و کریه المنظر می آیند و با خشونت خاصی جمعیت را متفرق می کنند. تا به خیال خودشان ایرانیها را از شرک برهانند. همین وظیفه بر عهده گشت های ارشاد خودمان هم هست. هرجا بدحجابی می بینند، گویی زباله دیده اند. سریع جمعشان می کنند تا به خیال خودشان مردم به گناه نیافتند. هر دوی این گشت ها هم خود را محق می دانند و می گویند ما شما را به راه راست هدایت می کنیم. به راستی حق با کیست؟؟؟؟

روزهای 22 بهمن و انتخابات و تظاهرات "انرژی هسته ای حق مسلم ماست"، تلویزیون از بین جمعیت میلیونی ایرانیان همیشه در صحنه!!! تک و توک بدحجابی را که وجود دارند شکار می کند و نشان می دهد، که ببینید جوانان اینطوری هم می آیند و فقط اونجوری ها نیستند که در صحنه هستند. اما وقتی خرشان از پل گذشت این جوانان اخ می شوند و باید به زباله دانی هدایت شوند.

مسئولین عزیز!! آیا تابحال با خود فکر کرده اید که مسائل اعتقادی، اعتقادی است. هر چه ظاهر را درست کنی وقتی در باطن به مساله اعتقادی وجود نداشته باشد، جایی دیگر آبسه می کند و سر بر می آورد؟؟؟ هیچ فکر کرده اید فرق میان شما که به زور بر سر مردم حجاب می گذارید با رضا شاه و حتی دولت های اروپایی که به زور از سر مردم حجاب بر می دارند چیست؟؟؟

زیباترین حجاب متعلق به ترکیه است با لباس های خوش رنگ و متنوع و شیک. طوری که جوان ترکیه ای با اینکه آزاد است حجاب داشته باشد یا نداشته باشد، آن را بر می گزیند و پر فروش ترین مجله در سرتاسر ترکیه مجله مد اسلامی ترکیه می شود که همه را ترغیب می کند محجبه شوند. آیا هنوز معتقدی مقنعه و مانتوی بلند سیاه و چادر مشکی که گرمایش طاقت فرسا و زیبایی اش مانند چادر صحرا نشینان عرب است برترین حجاب است؟؟؟؟

به راستی از جوانان این دوره چه انتظاری دارید؟ با اینکه خودتان در زمان انقلاب با شلوارهای دم پا گشاد و دم ریش های مد روز و دامن های کوتاه و موهای بیگودی شده به خیابانها می ریختید و برادر و خواهر هم بودید و مقابل تمام ابرقدرتها ایستادید؟ خیلی شجاع هستید که هر روز مقابل جوانانتان با یگان نظامی صف آرایی می کنید و به قول خودتان ارشاد می کنید؟؟؟

خانه از پای بست ویران است. به نمای ظاهریش دست نزنید....

پی نوشت: از دوستانی که پست قبلی را با دقت خواندند متشکرم و همچنین متوجه شدم کسانی که همیشه مطالب را می خوانند و پیامی نمی گذارند خیلی با دقت تر می خوانند. از این گروه هم متشکر و خوشحال شدم که نظرشان را خواندم. باید بگویم من تعصبی به ایران ندارم و مطلب قبلی را هم بی هیچ غرض ورزی نگاشته ام. فقط واقعیات و گفته و شنیده هایی که همه می دانیم را یک جا آوردم. اگر گمان می برید که تند نوشتم باید بگویم کلی از تلخی آن کاستم. در دلم غوغایی برپاست و کسی خبر ندارد...

/ 14 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امید

انگار این گشت ارشاد از صدر اسلام فقط دنبال جوانهاست تا چوب تو استین شان کند

یه دختر

سلام من چادری هستم حرفت را در مورد حجاب زیبا قبول دارم اما من از حجاب خودم راضی هستم اگر شما اون نوع حجاب را می پسندی خوب به خودت مربوط هست و اما اگر من ترکیه بودم ان نوع حجاب را انتخاب میکردم اما اینجا ایران هست با همه تفاوت های فرهنگی و سیاسی و مذهبی که با ترکیه دارد نمیشود مقایسه کرد

محسن

حرف راست و منطقی دیگه نظر دادن نداره گفتنی هارو خودت خوب گفتی

rima

سلام انگار اینکه میگن در دین هیچ اجباری نیست به کلی فراموش شده....گیرم به زور و اجبار مو رو پوشوندن با دلشون میخوان چیکار کنن!!!!ایمان و اعتقاد رو نمیشه به زور به خورد جوونها داد... خیلی از نوشته هات لذت میبرم. قلمت رو دوست دارم. [گل]

صدایی در اینه

روزگار غریبی ست نازنین و در این بن بست كج و پیچ سرما آتش را به سوخت وار سرود و شعر فروزان میدارند به اندیشیدن خطر مكن روزگار غریبی ست آن كه بر در میكوبد شباهنگام به كشتن چراغ آمده است نور را در پستوی خانه نهان باید كرد دهانت را می بویند مبادا گفته باشی دوستت دارم دلت را می پویند مبادا شعله ای بر آن نهان باشد دهانت را می بویند مبادا گفته باشی دوستت دارم دلت را می پویند مبادا شعله ای بر آن نهان باشد روزگار غریبی ست نازنین شاملو

میکائیل

در دل ها هزار غوغاست .. که میان این همهمه و فریاد گم است !! حق مطلب را ادا فرمودید ! راستی سلام ...

پروتاگونیست

ما هم خواندیم و نظری نمی گذاریم (حالا فهمیدید چقدر با دقت خوانده ایم؟[نیشخند]) مثل ترکیه ای که برای ما نقل می شود، مثل همان لبنان است. (آوای دهل شنیدن از دور خوش است)

زری

مرسی از این پستت. واقعا عالی بود.

دیده بان

مشکل از شرع یا اعتقاد یا نوع پوشش نیست...مشکل از فلسفه وجودی پدیده ای به نام گشت ارشاده! فلسفه ای که کوچکترین ارتباطی با دین و دیانت نداره!