مادر دودی

آخرین روز کلاس با بچه های کلاسم کمی گرم گرفتم. ناگفته نماند خودم سرحال بودم چون چند وقت استراحت در انتظارم بود. البته با این بچه ها زیاد گرم گرفتن فایده نداره. رفتارهای بی پروا و خارج از ادب زیادی دارند که وقتی با رفتارهای خودمون در زمان دانشجویی مقایسه می کنم واقعا جوش میارم. بنابراین سعی می کنم فاصله قانونی حفظ بشه. بحث درسمون به مضرات دخانیات و مواد مخدر و اثرش روی جنین کشید که دیدم اکثر بچه ها با جون و دل گوش می دن و سوال می پرسن مخصوصا در مورد اثرات قلیان و سیگار و ... برام جالب شد ببینم چند نفر اهل این چیزا هستند. وقتی ازشون پرسیدم همه خندیدن و گفتن بهرته بپرسین کی نکشیده!!!!!! در نهایت از کلاس 30 نفری 4-5 نفر اهل این چیزا نبودند. بعد می خواستند بدونن من تا حالا امتحان کردم یا نه که با جواب منفی من خیلی متعجب شدن. 

نمی دونم چرا بیخود و بی جهت یاد دوران دانشجوییم افتادم که یکی از بچه های سال بالایی توی خوابگاهمون خودکشی کرد. دوست هم اتاقیش هم از خوابگاه اخراج شد. یکی از بچه های ما قرار شد به اون اتاق نقل مکان کنه. زمان تمیز کردن اون اتاق کلی سرنگ و ته سیگار و قرص و الکل و .... پیدا شد. ما از ترسمون هیچ وقت به اتاق اون دوستمون نمی رفتیم. هر کاری داشتیم دم در باهاش تموم می کردیم. 

هیچ قضاوتی نمی کنم. ما کارخوبی می کردیم که اینقدر ترسو بودیم یا اینکه اینها با شجاعتشون زندگی بهتری خواهند داشت، مهم نیست. اما فقط نمی تونم درک کنم کسی مادر بشه و سیگاری باشه و همونجوری که بچشو بغل می گیره سیگار هم دود کنه. به نظر من این اصلا به قداست مادر بودن برمیخوره. 

پی نوشت: دلم عجیب برای مادرم تنگ شده. 

/ 4 نظر / 17 بازدید
محسن

سلام ممنون از حضورت به نظرم این مطلبت رو کسانی بخونند که همه گونه تفریح رو از جوونا مون گرفتند و اغلب برای پر کردن اوقات فراغت یا سفره خانه هستند و یا .... نمی گم که اینها نباشه میشه هر چیزی رو به چشم تفنن و تفریح نگاه کرده ولی در حد اعتدال

مريم

هر كس كه انسان رو ساخته بهتر از همه به صلاحش واقفه! و هر كسي كه خلاف فطرتش عمل ميكنه نه زندگي بهتري خواهد داشت و نه آرامش، نه اين دنيا نه اون دنيا شك نكن [گل]

من و خودم

بهترین آرزوها برای نوعروس خودمون...[ماچ][قلب]

گلسا

سلام مستانه ی عزیزم.آخرین پستی که از وبلاگت خواندم داستان زندگی مربوط به هانیکو بود و الان که مجدد به وبلاگت سرزدم دیدم که گویا متاهل شده ای.امیدوارم این تاهل آغاز یک تعهد شیرین و پایدار و دوست داشتنی برای هر دویتان باشد.امیدوارم که خوشبخت باشی دوست فهیم و عزیز من. (: