چرا دیه برابر؟

در خبرها امده بود که نرخ دیه ی زن و مرد با هم برابر شده ما به مناسبت سال نواوری با یک نخبه در زمینه ی مسائل اجتماعی صحبت کردیم و ایشان فرمودند خانوم ها نباید زیاد خوشحال بشن چون این طرح باز هم به نفع اقایونه. سپس فرضیاتشون رو به ما گفتن:

0-دوره ی اخر زمون شده زن رو از مرد تشخیص ندادن.

1-چون این روزها خانوم ها اکثرا همه جور عمل زیبایی انجام میدن و مخارج این اعمال سرسام اوره باید این مخارج روی نرخ دیه کشیده بشه  این پول حق جیب شوهره.

2-همین طور این روزها مهریه ها عند المطالبه و سال تولدی شده با این نرخ سکه ها هم که دیگه بدتر.یک خانوم قبل مرگش البته اگه زودتر از اقا بمیره حتما مهریه گرفته اگه این پول به وسیله ی دیه بیاد دوباره احیا بشه یک کم مرهم دل اقا خواهد شد.

3-مردها بی بخار شدن برای تشویق و البته تنبیه هم که شده بهتره دیه ی اونهارو با خانوم ها برابر کرد و اگر مردها لیاقتشون رو نشون بدن قول میدم این طرح از ضمانت اجرایی بیافته.

4-شاید برای جلوگیری از انقراض نسل اقایون.قبلا فکر میکردن با گرون کردن دیه ی اقایون مرگ اونها هم مثل برنج که الان یک کالای لوکسه و کسی سراغش نمیره توسط عزراییل پیگیری نمیشه غافل از اینکه درصدی از پول دیه ی اقایون پورسانت جناب عزراییل بوده.حالا با این ترفند میخواهند عزراییل به خانم ها هم نگاهی بکنه.

 5-یکی از شاخصهای توسعه ی پایدار از نظر who امید به زندگیه که الان خانومها 2-3 سال از اقایون پیشی گرفتن البته نه به خاطر تلاش های مسولین که این یک موهبت خدادادیه حتی جنین مونث هم نسبت به مذکر در مقابل خطرات داخل رحمی بیشتر مقاومه.مسولین که دیدند در سایر شاخص های توسعه زیاد راه به جایی نبردند با افزودن مبلغ دیه خواستند زن به ارزش وجودیش پی ببره و این امید به زندگی از این هم بالاتر بره تا در مجامع بین المللی بشه سر بلند کرد!

6-این کار از اولش هم اشتباهی بوده اصلا چه معنی داره دیه ی یک ضعیفه با یک مرد برابر باشه.

/ 6 نظر / 4 بازدید
الهام بیابانی

سلام من شما را به کسب درآمد باورنکردنی دعوت می کنم. فقط کافی از طریق بنر های تبلیغاتی عضو شوید. ضرری که نداره. امتحان کنید. همچنین در قسمت موضوعات وبلاگ ودر قسمت کسب درآمد توضیحی درباره همه سایت های مشهور کسب درآمد نوشتم که اگر بخوانید و عضو شوید چیزی را از دست نداده اید. من تمایل به تبادل لینک با شما را دارم اگر مایل هستید لینک منو با عنوان هرچی بخوای اینجا هست و کسب درآمد از اینترنت در وب خود قرار دهید و بعد به من خبر دهید تا من هم این کار را بکنم. ممنون منتظر شما هستم[لبخند][تایید] http://biyatoeli.persianblog.ir

پدر

[نیشخند] جالب بود... راستی جنین مذکر تعدادش از جنین مونث بیشتر است...105 به 100 اما بعد از تولد.مرگ نوزادان پسر بیشتر از دختر است...[گل]

ساراناز

جالب بود [ناراحت] عجب چطوری چیزهای دیگه یادشون رفته تاید 1000 تومانی نگفتن زنها بیشتر مصرفشونه دیش باید کمتر باشه خوب جمع همه چی زدن مزخرفترین سیاست دنیا رو داریم ولی از قلمت خوشم امد[لبخند]

رضا ساکی

سلام.استعداد طنز نویسی دارید!نوشته ی خوبی بود.لذت بردم!

پدر

امروز جاتون خالی بود...نقدهای جانانه‌ای کردم...[نیشخند]

پزشک۷۸

مبارکه وبلاگت هم مبارکه خیلی هم جالب بود لینکیدمتون