هشت الهفت

همه چیز یک جور هشت الهفت است مثل این مطالب

چرا دیه برابر؟

در خبرها امده بود که نرخ دیه ی زن و مرد با هم برابر شده ما به مناسبت سال نواوری با یک نخبه در زمینه ی مسائل اجتماعی صحبت کردیم و ایشان فرمودند خانوم ها نباید زیاد خوشحال بشن چون این طرح باز هم به نفع اقایونه. سپس فرضیاتشون رو به ما گفتن:

0-دوره ی اخر زمون شده زن رو از مرد تشخیص ندادن.

1-چون این روزها خانوم ها اکثرا همه جور عمل زیبایی انجام میدن و مخارج این اعمال سرسام اوره باید این مخارج روی نرخ دیه کشیده بشه  این پول حق جیب شوهره.

2-همین طور این روزها مهریه ها عند المطالبه و سال تولدی شده با این نرخ سکه ها هم که دیگه بدتر.یک خانوم قبل مرگش البته اگه زودتر از اقا بمیره حتما مهریه گرفته اگه این پول به وسیله ی دیه بیاد دوباره احیا بشه یک کم مرهم دل اقا خواهد شد.

3-مردها بی بخار شدن برای تشویق و البته تنبیه هم که شده بهتره دیه ی اونهارو با خانوم ها برابر کرد و اگر مردها لیاقتشون رو نشون بدن قول میدم این طرح از ضمانت اجرایی بیافته.

4-شاید برای جلوگیری از انقراض نسل اقایون.قبلا فکر میکردن با گرون کردن دیه ی اقایون مرگ اونها هم مثل برنج که الان یک کالای لوکسه و کسی سراغش نمیره توسط عزراییل پیگیری نمیشه غافل از اینکه درصدی از پول دیه ی اقایون پورسانت جناب عزراییل بوده.حالا با این ترفند میخواهند عزراییل به خانم ها هم نگاهی بکنه.

 5-یکی از شاخصهای توسعه ی پایدار از نظر who امید به زندگیه که الان خانومها 2-3 سال از اقایون پیشی گرفتن البته نه به خاطر تلاش های مسولین که این یک موهبت خدادادیه حتی جنین مونث هم نسبت به مذکر در مقابل خطرات داخل رحمی بیشتر مقاومه.مسولین که دیدند در سایر شاخص های توسعه زیاد راه به جایی نبردند با افزودن مبلغ دیه خواستند زن به ارزش وجودیش پی ببره و این امید به زندگی از این هم بالاتر بره تا در مجامع بین المللی بشه سر بلند کرد!

6-این کار از اولش هم اشتباهی بوده اصلا چه معنی داره دیه ی یک ضعیفه با یک مرد برابر باشه.

  
نویسنده : هشت الهفت ; ساعت ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٩ خرداد ۱۳۸٧
تگ ها : دیه